Dobroczyńca Roku Dobro czyń cały rok!
  • Aktualności
  • O Konkursie
  • Bieżąca edycja
  • Biblioteka
  • Galeria
  • Polityka prywatności
Strona główna » Bieżąca edycja » Jak złożyć wniosek?

Jak złożyć wniosek?

Zgłoszenie do Konkursu odbywa się wyłącznie on-line. Wypełnienie i rejestracja formularza wniosku zgłoszeniowego dokonywane jest wyłącznie przez stronę internetową wniosek.dobroczyncaroku.pl.

Aby nominować firmę do tytułu „Dobroczyńcy Roku” należy wypełnić odpowiedni dla danej kategorii formularz zgłoszeniowy (zakładając wcześniej indywidualne konto).

Możliwe jest przygotowanie wniosku w dowolnym edytorze tekstu i późniejsze wklejenie odpowiedzi do formularza. Aby jednak zgłoszenie zostało uznane za ważne, wszystkie informacje należy przenieść na formularz elektroniczny na stronie wniosek.dobroczyncaroku.pl i ten formularz wysłać za pomocą elektronicznego systemu znajdującego się na stronie. Jeśli wniosek zostanie wysłany poprawnie otrzymają Państwo wiadomość e-mail z potwierdzeniem złożenia wniosku.

Przekazane do oceny będą tylko kompletne wnioski, wysłane w terminie i spełniające warunki formalne. W razie problemów technicznych lub wątpliwości, prosimy o wcześniejszy kontakt z biurem konkursu.

Poniżej znajdą Państwo wzory wniosków dla każdej z kategorii. 
  • Wzór wniosku w kategoriach: „Kultura i edukacja", „Ochrona środowiska i klimatu”, „Otwartość na różnorodność”, „Pomoc społeczna i charytatywna”, „Zdrowy tryb życia”
  • Wzór wniosku w kategorii „Lokalne partnerstwa”
  • Wzór wniosku w kategorii „Wolontariat pracowniczy”
  • Wzór wniosku w kategorii „Nagroda 25-lecia”

We wnioskach pytamy m.in. o dane nominowanej firmy, dane organizacji nominującej, kontakt do osoby, która będzie mogła udzielić dodatkowych informacji. W głównej części wniosku należy opisać zrealizowane działania oraz ich rezultaty. Odpowiedzi na wszystkie pytania powinny być wyczerpujące, ale mieścić się w limicie znaków. Prosimy pamiętać, że osoby oceniające opierają się na informacjach przekazanych we wniosku, więc warto uwzględnić wszystkie istotne aspekty zgłaszanych działań.

We wniosku należy podać link do filmu opowiadającego o zrealizowanych działaniach. Dopuszczalne jest wykorzystanie istniejącego już filmu. Film może być też nakręcony na potrzeby konkursu przy pomocy dowolnego urządzenia – telefonu, aparatu cyfrowego, kamery itd. Film może pokazywać działania lub ich efekty, ale można także nagrać wypowiedzi organizatorów lub uczestników przeprowadzonych inicjatyw.

Film powinien spełniać następujące standardy:

- nie może przekraczać długości 1 minuty,

- autorzy materiałów powinni posiadać zgody na wykorzystanie materiałów audio użytych w filmach lub wykorzystać ścieżki udostępniane na otwartych licencjach. Powinni także posiadać zgody na wykorzystanie wizerunku osób występujących w filmie.

- jeśli właścicielem praw autorskich do filmu nie jest organizacja nominująca ani nominowana firma, powinna uzyskać od właściciela praw zgodę na jego wykorzystanie w Konkursie,

- film musi być przesłany w formie linku do obejrzenia filmu, na przykład na platformie YouTube, nie może to być link do pobrania pliku.

Film stanowi uzupełnienie Wniosku Zgłoszeniowego i jest razem z nim oceniany przez ekspertów i kapitułę.  W przypadku kiedy firma zostanie laureatem Konkursu, nadesłany film będzie publikowany podczas gali finałowej (po modyfikacji jeśli będzie to konieczne).

 
Zapraszamy do zapoznania się z zasadami Konkursu w zakładce Regulamin

...
Eksperci
...
Kapituła
...
Regulamin
...
Wniosek
...
FAQ

O nas

Kontakt

Dla mediów

Newsletter

Organizatorem Konkursu o tytuł „Dobroczyńca Roku” jest Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce.
Fundatorem Konkursu o tytuł "Dobroczyńca Roku” jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności.
logo
logo
logo
© Encode & Encode PRO